Kyta

V roce 2013 jsem pracoval od dubna do konce září,Letos pracuji od dubna do října,mám nárok pak na podporu?

Nejlepší odpověď
ivzez

V roce 2013 nebo v roce 2014?

Jestli jste v roce 2014 pracoval od 1. dubna do 30. září, získal jste 6 měsíců důchodového pojištění. Bude-li letošní zaměstnání trvat od 1. dubna do 31. října,
získáte dalších 7 měsíců důchodového pojištění.

V takovém případě byste měl nárok na podporu.

———
Pokud ale nemáte v otázce překlep (pokud šlo opravdu o rok 2013),
nesplníte podmínku pro přiznání podpory v nezaměstnanosti.

Další odpovědi
gecco

Do konce října 2015?
Pak bys v době od 1/11/2013 do 31/10/2015 musel být ´důchodobě pojištěn´ aspoň 12 měsíců – což, podle toho co píšeš, nesplňuješ…
http://www.mpsv­.cz/cs/14156

JájsemRaibek

Za poslední dva roky musíš mít odpraováno-důchodově pojištěn 12 měsíců. Počítá se každý den. Pokud ti bude chybět byť jeden en, nárok na podporu nevznikne.