V roce 2010 byla jsem na MD/6 měs/-46847, pritom mam prijem z VPČ /Žl/-47400,muze manžel mit ulevu na daních na mně,a ja

Odpovědi
dědapetr

Mít takový plat tak se obrátím na nějakou účetní a ta podá sofistikovanou odpověď.

Jambalaya

Moc nechápu cifry, které uvádíte. Ale nemůžete počítat VPČ na živnostenský list mínus 47.400,–-. Do příjmů pro účely uplatnění slevy na manželku se nepočítá vaše ztráta, nýbrž pouze příjmy bez výdajů.