ajajajajaj

V roce 2003 jsem prodal auto,auto jsem neohlásil a nový majitel jej na sebe nepřihlásil, papírově (v registru) jsem vede

Doplňuji:
Auto jsem koupil o původního majitele, ten na základě kupní smlouvy auto převedl na mě, já jsem auto ale na sebe nepřihlásil, takže po výpisu z registru, se auto nachází v polopřevodu, ale figuruje tam moje jméno, je situace stejná?????

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě, stále jsi majitel.Likvidace, případné doplacení neuhrazeného pojištění je na tobě.

Další odpovědi
anonym

Jedná se tedy o dva případy:

  1. V prvním jsi auto prodal, ale neodhlásil. Takže veškerá rizika, i to, že nový majitel na sebe třeba neuzavřel povinné ručení, a tím pádem veškeré jím způsobené škody padají na Tvou hlavu, jsou na Tobě.

Urychleně je třeba, abys vozidlo odhlásil a nový majitel si je přihlásil. Samozřejmě to bude k aktuálnímu datu, takže doufej a modli se, že Tvým vozidlem nebyla způsobena žádná škoda a že nový majitel měl uzavřeno povinné ručení.

  1. Auto prodané, odhlášené od původního majitele a Tebou nepřihlášené. Opět zde figuruje Tvé jméno jako osoby, která má zákonnou povinnost mít uzavřeno povinné ručení.

Není to stejný případ. V tom prvním jsi vozidlo neodhlásil, ve druhém nepřihlásil. Stejné je to jenom v tom, že v obou případech poneseš následky za svou nezodpovědnost.
Doplňuji:
Automobil, který nebyl prokazatelně vyřazen z provozu, musí být ze zákona pojištěn – povinné ručení. Pojistné smlouvy na toto pojištění se vypisují na základě údajů z Velkého TP. Co v něm máte uvedeno Vy? Co máte uvedeno v zelené kartě?
Nepleťte se, že to není průšvih. Bez ohledu na rady cukráře bych na Vašem místě dala vše zpětně do pořádku a majetkové záležitosti si pořádně hlídala.

jirkajirka

Tak tohle bude pro Vás drahé.Jak jste to mohl dopustit.

cukrar

ajajajaj
doporučuji neposloucha ani jednu radu dole. Vraťte se na jinou poradnu, máte tam jiné odpovědi.
Jen drbně vysvětlím, tazatel píše, že vozidlo v roce 2003 prodal. Od té doby není majitelem a nemá s vozidlem nic dočinění. Zápis v registru nevypovídá nic o majiteli vozidla.
ICQ 55180641, skype: milancukrar
máte smlouvu o prodeji?
Každému přeji body, ale tvrit že vozidlo je tále prodejce je nesmysl. I doplácení pojištění za jiného je špatná informace. Drahé to mít nemůže, proč by měl? Uvědomte si, milý poradci, že on nemohl udělat žádný zápis v registru, páč byl na pozici odhlášeno. Pak vozidlo prodal…a nemůže udělat změnu v techičáku!! A proč by to vůbec dělal?

Doplňuji:
kolegové, velice se omlouvám, ale ani jeden nemáte pravdu.

ajajajajaj

a jak mám dál pokračovat, abych se vyhnul postihu, nemám v podstatě nic – auto,smlouvu, papíry od auta

GTA Andreas

Kontaktujte přímo bez studu milancukrar® kontakt zde http://www.po­radte.cz/auto-moto/9532-pokuta-od-ckp.html

cukrar

GTA, dobrý nápad, paní mne kontaktovala snad jsem jí přesvědčil, že se nic nestane…