herys

V roce 2000 byl vydán platební příkaz na zaplacení částky soukromé osobě za neodkoupení domu.

neodkoupení znamenalo nedodržení smlouvy. Platební rozkaz jsme neuhradili pro platební neschopnost. nyní po 11 letech nás tato osoba zkontaktovala a vyhrožuje exekucí. je toto stále nepromlčené? Může peníze dále vymáhat.Tenkrát jsme si bohužel nevšimli chyby při podpisu předkupní smlouvy a daná osoba o nic nepřišla a dům obratem odprodala jiným zájemcům.

Odpovědi
Michal Kole

Co jsem četl, tak po 10 letech je dluh promlčen a při platebním rozkazu se musí tuším do 14 dnů podat ODPOR jinak bohužel musíte platit.