7KATKA7

V roce 1942 došlo v Tichomoří k námořní bitvě

V roce 1942 došlo v Tichomoří k námořní bitvě mezi americkým a japonským loďstvem. Obrovskou úlohu v této bitvě sehrály letadlové lodě. Americký pilot během jednoho dne sestřelil 7 japonských letounů. Pocházel ze smíšené rodiny, rodiče jeho otce pocházeli z Čech a rodiče matky z Norska. Kde se odehrála tato bitva? Korálovém moři
u ostrova Santa Cruz
u východních Šalamounů

Nejlepší odpověď
annas

Bitva v Korálovém moři byla jednou z velkých a důležitých námořních bitev odehrávajících se během druhé světové války v Tichomoří. Byla to první bitva letadlových lodí, kdy se nepřátelská loďstva ani na okamžik nezahlédla a veškeré ztráty způsobilo druhé straně pouze letectvo.

Bitva se odehrála počátkem května 1942 v Korálovém moři mezi japonským a spojeneckým loďstvem a těsně souvisela s boji na Nové Guiney a dlouhodobými plány japonského císařského námořnictva.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Bit­va_v_Kor%C3%A1lov%C3%A9m­_mo%C5%99i