7KATKA7

V roce 1241, v bitvě u Lehnice, zahnali Tataři polská vojska na útek i s pomocí technické novinky. A to:

V roce 1241, v bitvě u Lehnice, zahnali Tataři polská vojska na útek i s pomocí technické novinky. A to: a)děla, které vystřelovalo kousky bílého fosforu b)létajících balonů, které byly plněny vzduchem, ohřívaným směsí obsahující sirné laťky, takže „drak poletoval a dštil oheň a síru“ c)předchůdce tanku na lidský pohon s posádkou 10 mužů, kteří vlastní silou uváděli stroj do pohybu a přes střílny mohli střílet z těžkých luků

Odpovědi
člověk

tataři nám hlavně donesli biftek
ale kdo vymyslel topinky