7KATKA7

V průběhu druhé světové války pracovali němečtí konstruktéři nad …

V průběhu druhé světové války pracovali němečtí konstruktéři nad vývojem proudových motorů pro letadla. Jeden z projektu motoru BMW počítal s tím, že tah motoru dosáhne 1100 kp a motor bude urče pro letadlo Ar 234. Práce byla započata v roce 1944 a motor měl nést typové označení:003R
003A-2
003D

Nejlepší odpověď
mosoj

Motor nesl označení BMW 003R a BMW 003 E používal se u letounu HE 162 spolu s motory
Jumo 004 a Jumo 004-B1 které byly spolehlivější a používaly se na př u ME 262.

Součásti pro tyto motory a možná že i celé motory se vyráběly za války v podzemní továrně v naší republice. Jestlipak víte kde ?

Tak která odpověď je správně ? Docela by mě to zajímalo.