ladaI

Co dělat, když v prohlížeči Firefox na stránce ING Bank nefunguje zapamatování klientského čísla a hesla?

V prohlížeči Firefox na stránce ING Bank nefunguje zapamatování klientského čísla a hesla.

Nejlepší odpověď
Kepler

Děkujeme za informaci.

Další odpovědi
ivzez

To je podle mne správně.
Na webech bank by žádný prohlížeč neměl umožnit uložení přístupových údajů.
________

Doplňuji:
Vím, že je to u různých prohlížečů různé, ale myslím si, že na webech
bank by prohlížeče tuto možnost kvůli bezpečnosti nabízet neměly.

Edison

Ivzez, mělo by to být podle nastavení prohlížeče. A dokonce to lze nastavit pro každou stránku jinak.

led

Buďte radi, bankové dáta a heslá si neukladajte na prehliadači. Dokonca by som doporučovala používať tzv.anonymný prehliadač, ktorý otvoríte v menu Firefox. Tento typ nie je v skutočnosti anonymný, ale neukladá cookies do počítača.

dr.luha

V -Možnosti- – Soukromí a zabezpečení- se musí zadat -Použít hlavní heslo-, pak to funguje…

Mc Merkurion

… není to prohlížečem, je to webem, dělá to i george, nepomáhá nic, ani vymazání sušenek, prostě to nenabídne …

Mc Merkurion

@dr.luha : blbost, to je úplně vo něčem jiným …

Kepler

Ivzez: není to pravda. Například u internetového bankovnictví České spořitelny George to tak funguje. Ke vstupu do aplikace je však nutno vložit ověřovací kód, který zasílají smskou. Stejně tak si pamatuje přihlašovací údaje i tento web, poradte.cz nebo přístupy do e-mailu. Stačí odfajfkovat čtvereček „zapamatovat si toto heslo“.

ivzez

Já to vím.

Podle mne by ale bylo ideální weby bank odlišit,
neumožňovat u nich ukládat přístupové údaje.

Mc Merkurion

@ivzez: nevidím důvod, proč by weby měli něco takového dělat ??? kvůli tomu, že si to někdo neumí zaškrtnout a nastavit budem vypisovat hesla ??? typický příklad: singl, či dospělý pár, jedno pc doma, bez možnosti přístupu jiných osob >>> proč by nemohli mít zapamatování hesel, jeden logickej důvod ??? jak již bylo řečeno, george chce stejně ještě autorizačmí sms …

Kepler

No, ani tak to není úplně dokonalé. A sice v případě, že někdo s tebou sdílí PC (člen domácnosti), jdeš do pryč a mobil si zapomeneš doma. Krásně ti může vyluxovat účet. Naštěstí existují již zmíněné možnosti zabezpečení.

Mc Merkurion

… ten kdo se mnou sdílí domácnost, tak se mnou sdílí i účet, tudíž nemá co luxovat …

Edison

Není to tak koncipováno. Klient si na jakékoli přihlašovací stránce může zvolit jak se má prohlížeč zachovat: Uložit/neukládat přihlašovací údaje. Nastavení si prohlížeč pamatuje.

Edison

Ještě doplním, že jak nastavení pro celý prohlížeč tak pro každou jednotlivou stránku je dostupné v nastavení prohlížeče. V sekci s nastavením zabezpečení jsou dostupné i uložené přihlašovací údaje. Není zcela od věci tam občas nahlédnout a pročistit. Každý prohlížeč to má pochopitelně kapku jinde a kapku jinak.