bolak

V případě že je krev naředěná heparinem nebo podobnou látkou, dostává se do mozku i míň kysliku?

Nebo naopak víc kysliku, nebo jaký to má důsledky pro lidský tělo a oběh látek v krvi, tedy krom toho že to zabraňuje krevním sraženinám?

Nejlepší odpověď
Wang

To česílko.. ..to je jak když to napíše šestiletý dítě
žádný zaplňování děr v cévách a žílách… to se děje při zranění a poškození cévní stěny.
Heparin snižuje srážlivost krve, působí na krevní destičky zabraňuje vzniku novejch sraženin.
Škodlivej je tak max. při předávkování nebo nesprávným (vyšším) dávkování.

anonym

Wang, když se ti má odpověď nelíbí, tak ji smázni.
-
Tak jsem si ji smáznul, by tě nepohoršovala