lexx

V případě války půjdete se zbraní v ruce (a rizikem zabití, ožebračení…) bránit rodnou vlast – více v doplnění?

půjdete se zbraní v ruce (a rizikem zabití, ožebračení…) bránit rodnou vlast co nás odrbává, okrádá kde může nebo vodprásknete českého oficíra velitele a přeběhnete k nepříteli ?
PS. jsem důstojník v záloze ale v tomto mám jasno

Nejlepší odpověď
mosoj

Von by se tě nikdo neptal. Mozeček máš hodně malý.

Další odpovědi
gecco

Záleží na konkrétním ohrožení mne a mně blízkých, případně mně blízké společnosti (hodnot)…
Na vlast si nehrají, stát není důležitý…
😉
Ale jo, v případě ohrožení nemám problém se bránit…
I velmi agresivně…
😉

briketka10

Nešla bych být mužem, nevážím si rodné vlasti.
Politici si žijou nad poměry a nás lidi pomalu, ale
jistě ožebračují.
Přesně, jak si uvedl.

Emefej

Otázka o ničem. Branná povinnost stále platí.

zjentek

Nenajdou mě, než to vypukne a měl by to tak udělat úplně každej, prostě čisto, ani noha.

Psychotic

Nedávno jsem se na to ptal já.

Tvá otázka je falešné dilema – předkládá jen dvě možnosti, zatímco já bych jasně volil třetí možnost – díky přátelům v armádě bych zjistil, že se něco chystá s předstihem a přestěhoval bych se do Argentiny, odkud bych válku sledoval v TV. Střílení oficírů netřeba.

UltraFan

Do zbraně bych nešel. Hlavně z důvodu, že jsem nebyl na vojně a se zbraní neumím ani zacházet 😁

ten který je

Asi bych nemohl jít,protože bránit vlast se pomalu ale jistě stane zločinem a zbraně jsou znehodnocovány nebo prodávány do zahraničí.

fcoop

Pleteš si vlast se státem.

Tak důstojník v záloze,říkáš…?­.............­..klika,že máme Blanické rytíře.

Jinak – co tě to tak raflo........­......v sobotu odpoledne?

anonym

ani nevím, jestli jsem ještě v záloze. každopádně bych do války šel jen sám za sebe, rodinu a přátele. bránit bandu arogantních zbohatlíků a politiků nemám zájem. branná povinnost mě nikdy nepřinutí

VeRe1983

Rodnou vlast bych šel bránit jen ztěží když občas čtu nenávistné výlevy některých jedinců v internetových diskusích. Za tyhle bojovat nechci, naopak, rád bych bojoval proti nim. Nechci bojovat ani za politiky, které si tito jedinci zvolili. Respektuji, že byli politici zvoleni demokatickou cestou, že je jejich funkce legitimní, ale za jejich program ani voliče bych nebojoval. Ani za ten všeobecný nepořádek v našem státě. Rozhodně bych nechtěl nikoho „odprásknout“. Nemám na to žaludek a možná i ten oficír to cítí jako já. Není oddaným přisluhovačem, pouze si vybírá menší zlo. Možná má strach. A co se týče přeběhnutí tak vzhledem k tomu, že veškeré země, kam bych přeběhnout chtěl jsou našimi spojenci v EU i NATO si úplně neumím představit, kam bych přebíhal. Kdyžtak to zkus upřesnit. Zasadit ten množný ozbrojený konflikt do časového rámce, resp. uvést našeho protivníka. Jediné, co vím naprosto jistě je fakt, že bych nepřeběhl k islamistům, ale to asi každý, kdo má v hlavě mozek.

Agneta

Historie nás poučila. Totiž jak to s těmito konflikty skutečně je:DDD

Já se jen divím, že se vůbec mohlo na konci války konat nějaké „pražské povstání“, při kterém padlo 2800 mladých lidí, kteří jinak přežili v pohodě válku.

Tomu říkám „krmení kanónu“ lidským masem… Pár naivních se ale vždycky najde:DDD

Já bych 1938–9 odjela do Švýcarska, a po válce se na ty hrdiny přijela podívat – jak jim tu a tam chybí ruka nebo noha – a pro koho a proč?

e1232851@trb

ANO !!!

led

Agneta, nie všetci mladí „přežili v pohodě válku“. Zabudli ste aj na mladých, ktorí museli odísť na práce do Nemecka. Zabudli ste na mladých, ktorých aspoň jeden z rodičov opustil republiku pri obsadení Čiech Nemeckom. Zabudli ste na mladých ktorí živorili a zomierali v koncentračných táboroch, vo väzniciach.
Pražské povstanie nevzniklo spontánne, ako sa niekedy prezentuje, bolo to aj z rozhodnutia českých politických strán. Moja matka prežila vojnu v Čechách, zažila aj bombardovanie Zlína, ďalší príbuzní sa aktívne zúčastnili Pražského povstání
Zjavne vďaka svojej mladosti a neznalosti čerpáte len z jednostranných zdrojov.
Máte pravdu: „Pár naivních se ale vždycky najde“