Kryšpín

V případě uzákonění eutanázie v ČR bude upraven zákon č. 2/1993 Sb., článek 6 odst. 2?

Poslankyně za společenství Ano bude líp navrhla uvedené má již podporu Pirátů / v podsvětí mají přezdívku pernikáři / neb z uvedeného zákona Soudní dvůr provede pro ČR vyjimku, případně Ochránci lidských práv najdou jiné řešení.

Odpovědi
Pepa25

S eutanázií zásadně nesouhlasím, právě pro rozpor se základním lidským právem na život. Jestli si paní poslankyně představuje i změnu listiny nevím, to je dotaz na ni. Evropské listina („Listina základních práv Evropské unie“) to fumuluje takto:

  1. Každý má právo na život.
  2. Nikdo nesmí být odsouzen k trestu smrti ani popraven.

(tzn. nepoužívá formulaci „zbaven života“)