Avatar uživatele
huxa

V případě poškození vozidla nekvalitní silnicí, zaplatí pojišťovna škodu?

Jestliže za tmy řidič nepřizpůsobí jízdu stavu vozovky, která je prostě zničená a nelze nijak předvídat, třeba že bude obrubník v půlce křižovatky-uhradí škodu pojšťovna a nebo se to už předem může brát jako, že tuto škodu bude platit majitel?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? zzzlatokopka před 3385 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Nehodu musíš zdokumentovat, nejlépe zavolat PČR, a ta to zdokumentuje, pak se obrátíš na vlastníkaa cesty, aby ti škodu proplatil, tommu ale musíš dokázat, že ke škodě došlo na jaho cestě, jeho vinou, to dokážeš dokumentací od PČR.

Pokud si porušil nějaký předpis, třeba rychlost atd. PČR nevol, dostal bys pokutu:-(((

Pokud si nic neporušil a v cestě je dírá, hrbol, prostě cokoli nečekaného, tak ti škodu proplatí, ale pouze škodu, já tak poškodila jedno pneu, ujeté jsem na nich měla jen cca 1000km, a chtěla jsem po nich zaplatit dvě, protože na nápravě musím mít stejné a pneu byla z výprodeje a stejná už nikde koupit nešla, no blbečci mi zaplatili jen jednu:-((( nezájimalo je., že na nápravě musí být stejné:-(((

Pneu na moje auto stojí jedna kolem 5000kč, ale vysvětli to blbcům:-(((

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Zaibatsu

Měla by plnit pojišťovna za těhle ideálních podmínek.

Řidič ale může dostat pokutu.

V pojistný smlouvě musí být, jestli je to pojistná událost dle smlouvy.

Může bejt spoluúčast atd.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gecco

Pokud máš havarijní pojištění – ano, jen musíš počítat se spoluúčastí.
Pokud se jedná o zákonné pojištění – ne, pojišťovna plnit nebude (to pojištění chrání ty druhé´.
A pokud se jedná o chybu správce komunikace – čertví…
Záleží na ´úrovni chyby´, daném správci, jeho pojištění…
Ale zato se s ním můžeš soudit…
😉

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek