roxy52

V poslední otázce mám-,,suchý jak troud".Tak mě napadá co to ten ,,troud" je ??

Nejlepší odpověď
1popelka1

Troud je materiál, který je tak suchý, že jej lze snadno zapálit odraženou jiskrou z křesadla či žhnoucím uhlíkem získaným třením dřev. Proto se používá při rozdělávání ohně pro zachycení jiskry, vytvoření žhnoucího uhlíku a jeho následné rozfoukání do plamene.

Více ve zdroji
Doplňuji:
čili v podstatě cokoliv, co je natolik suché, že lze snadno chytnout

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Troud

Další odpovědi
anonym

troud je drevo