Scratchy07

V pokoji mám hodně malých mušek a nevím jak se jich zbavit. Jak se jich zbavím?

Jak se jich zbavím?

Nejlepší odpověď
cochee

Nejspíš jde o octomilky, jak píše Jugar. Nejde o to je vychytat, jak píše marci1, ani zlikvidovat momentálně viditelné (front), ale najít a zlikvidovat zdroj jejich potravy. Může jít o zapomenutý kus ovoce, loužičku něčeho sladkého, dokonce i například květináč, který je příliš zalévaný a drží vodu.

Další odpovědi
anonym

Máte na mysli octomilky?
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/otravne-octomilky-vime-jak-se-jich-zbavit.html

marci1

Dělám to tak, jak uvádí „Jugar“ ve zdroji. Na misku naleji pivo, nebo sirup+trošku Jaru. Misku přikryji fólií, do ní napíchám pár dírek. Mušky vlétnou dovnitř, ale už se nedostanou ven. Potvůrky ! 🙂
Doplňuji:
Samozřejmě nejdřív zlikvidovat potencionální zdroj jejich potravy. Nahnilé ovoce, odpadkový koš, moc vody v květináčích ap. 🙂

ananas9

Mám ten samý problém a též si nevím rady.

Front

Chemie zvítězí např. biolit, raid apod.

Zbynas

Viz jak píše cochee. Když se u mě doma objeví, vždy přijdu na to, že je někde zapomenuté starší jídlo (většinou ve špajzu).

Jednou jsem jich měl už fakt přemnoženo a navíc se odkněkud objevili i štěnice. Firma přijela jednou, já vysolil čtyři tísce a všechna zvířata byla do dvou týdnů pryč :)

melanie

Taky mně to jednu dobu trápilo. Doporučuji vysypat koš, vyhodit organický odpad (rovnou do popelnice nebo na kompost) nebo třeba jestli sušíš starý pečivo-tam taky můžou být, v květináčích taky.

dejavu

Pokud jsou to octomilky, návod tu máš. Uklidit vše organické, co se kde válí zapomenuto, vysypat a vymýt koše, udělat lapač. Já používám misku s octem, překryji fólií. Dirky nesmí být ani moc malé, ani moc velké, tak cca 2 mm.
Pokud to octomilky nejsou, dej sem fotku, určíme a poradíme strategii hubení.