Avatar uživatele
Scratchy07

V pokoji mám hodně malých mušek a nevím jak se jich zbavit. Jak se jich zbavím?

Jak se jich zbavím?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? marci1 před 3371 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
cochee

Nejspíš jde o octomilky, jak píše Jugar. Nejde o to je vychytat, jak píše marci1, ani zlikvidovat momentálně viditelné (front), ale najít a zlikvidovat zdroj jejich potravy. Může jít o zapomenutý kus ovoce, loužičku něčeho sladkého, dokonce i například květináč, který je příliš zalévaný a drží vodu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Máte na mysli octomilky?
http://tn.nova­.cz/clanek/zpra­vy/na-vasi-strane/otravne-octomilky-vime-jak-se-jich-zbavit.html

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
marci1

Dělám to tak, jak uvádí „Jugar“ ve zdroji. Na misku naleji pivo, nebo sirup+trošku Jaru. Misku přikryji fólií, do ní napíchám pár dírek. Mušky vlétnou dovnitř, ale už se nedostanou ven. Potvůrky ! 🙂
Doplňuji:
Samozřejmě nejdřív zlikvidovat potencionální zdroj jejich potravy. Nahnilé ovoce, odpadkový koš, moc vody v květináčích ap. 🙂

Upravil/a: marci1

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ananas9

Mám ten samý problém a též si nevím rady.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Front

Chemie zvítězí např. biolit, raid apod.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

Viz jak píše cochee. Když se u mě doma objeví, vždy přijdu na to, že je někde zapomenuté starší jídlo (většinou ve špajzu).

Jednou jsem jich měl už fakt přemnoženo a navíc se odkněkud objevili i štěnice. Firma přijela jednou, já vysolil čtyři tísce a všechna zvířata byla do dvou týdnů pryč :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
melanie

Taky mně to jednu dobu trápilo. Doporučuji vysypat koš, vyhodit organický odpad (rovnou do popelnice nebo na kompost) nebo třeba jestli sušíš starý pečivo-tam taky můžou být, v květináčích taky.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dejavu

Pokud jsou to octomilky, návod tu máš. Uklidit vše organické, co se kde válí zapomenuto, vysypat a vymýt koše, udělat lapač. Já používám misku s octem, překryji fólií. Dirky nesmí být ani moc malé, ani moc velké, tak cca 2 mm.
Pokud to octomilky nejsou, dej sem fotku, určíme a poradíme strategii hubení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek