V noci nebydlí,ale přes den tu pere,koupe se vaří si.Vodu zatím neodpojili,ale příští týden,ano.

Jestli Vámsprávně rozumím,tak zbytek faktury budu muset zaplatit,já.Jsem však starobní důchodkyně ,platím elektřinu rovněž sama,splácím náš společný úvěr v SJM rovněž jen já sama.To neexistuje,pro­sím,nějaký nástroj na tyto příživníky,kteří si užívají s jinými a ještě nemají dořešeny záležitosti s podvedenou exmanželkou/tedy mnou/???

Odpovědi
Totti110

Dobrý den,

Bohužel „příživnictví“ se již za trestní čin od dob pádu komunistů, nepovažuje. Byl vyřazen z trestního zákoníku. Doporučoval bych vám buď sepsat z manželem dohodu. Či ho vyhodit(Pokud není majitel-spolumajitel). A nebo vyhoštění, toto opatření může být soudem uloženo, vyžaduje-li to bezpečnost lidí nebo majetku, anebo jiný obecný zájem. Tkz. v souladu s § 28 i v případě, že trestní zákon ve zvláštní části trest vyhoštění za daný trestný čin nestanoví.