led

V New Yorku byl odstartován první automobilový závod kolem světa

Na startu na Times Square se nakonec sešlo pouze šest automobilů, většina přihlášených start po řádném prostudování mapy vzdala, včetně knížete Borghse, který závod označil za bláznivou a neuskutečnitelnou akci.
Kdy to bylo? Kudy vedla cesta?

Nejlepší odpověď
tom004

12.2.1908 ostatní na:

Zdroj: http://www.ne­aktuality.cz/ve­da-technika/v-new-yorku-byl-odstartovan-prvni-automobilovy-zavod-kolem-sveta/

led

Do cíle dorazí jako první posádka s autem Protos, kvůli podvádění však získají penalizaci čtrnáct dní. Vítězství tak získá posádka v autě Thomas Flyer. Po několika dnech dorazí i jezdec s vozem Zust Tipo.

Vozy prvních dvou posádek jsou dnes zrestaurovány a jsou vystaveny. Thomas Flyer je k prohlédnutí v Nevadě, ve městě Reno v National Automobile Museum Reno. Protosem ve sbírkách se může pochlubit National Museum Rio de Janeiro.

anonym

no tak na tohle byl krátký i muj Google

led

Burak,
skúste preformulovať otázku, google našiel tých odkazov viac než má človek prstov

led

ťahák: bolo to 12.2.19×x