bolak

V několika filmech byla situace, že řidič zkolaboval nebo ho odstřelili a spolujezdec se snažil dostat za volant…

…aby mohl korigovat vozidlo, snažil se ho odsunou pryč z místa řidiče, sundat mu nohy z pedálů, auto se cloumalo zleva doprava, bylo to prostě strašlivě napínavý. To nejde za jízdy zatáhnout ruční brzdu?

Nejlepší odpověď
iceT

tahání za ruční brzdu zřejmě nebylo ve scénáři

Další odpovědi
Matthew

Takových podobných situacích jsou ve filmech spousty, co vyloženě postrádají logiku :) Ale zase kdyby jenom zatáhnul za ruční brzdu a zastavil na pár metrech, nebylo by to přeci jenom tak trochu nudné ?? :) nejdřív se musí přece rozstřískat pár aut, vzít sebou nějakou tu lampu, rozbít stánek u silnice, pak někoho vzít na kapotu až teprve zastavit :D

honza19hk

Záleží v čem jedeš. když pojedeš 150km/h a zatáhneš ručku ,půjdeš do smyku pokud dobře brzdí.
když by jsi to udělal u kamionu,návěs pujde taky do smyku a velmi snadno na bok.
To už je asi snazší toho řidiče vyhodit z auta.

GoCars.cz

No zatáhnutím za ruční brzdu, by šlo auto do smyku a možná taky i párkát přes střechu…ale jak bylo uváděno, jsou to filmy, takže to musí být napínavé…

Nicméně, si nedokážu představit, kdybych jel jako spolujezdec, a řidič v osobáku vedle mě zkolaboval, na pedály se člověk nedostane, takže nejspíš bych asi volil násilné vyřazení rychlosti a někam se doklouzat 🙂