dust8

V nealko pivu může být max 0,5% alkoholu?

Tolik má např. nealko pivo Argus. Existuje i něco s větším množstvím?

1% alkoholu už by nealko teda nebylo, nebo už 0,5% alkoholu je dost na hraně?

Nejlepší odpověď
Edison

Normy na to neexistují. Existuje několik způsobů výroby nealko piv. Některé jsou „důslednější“, jiné méně, podle použité technologie.

Další odpovědi
Mc Merkurion

…souhlasím s Edisonem, že obsah alkoholu je dle technologie výroby …
… normy na to neexistují, je na to vyhláška: „nealkoholickým nápojem nápoj obsahující nejvýše 0,5 objemových procent ethanolu (0,4 hmotnostních procent ethanolu) …“ VYHLÁŠKA Ministerstva zemědělství: http://www.sa­git.cz/info/sb00045