Vӯӡnam slσva ζ Ɓєᴛavєrӡє ζ?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Betaverze je softwarový produkt, na kterém je již opravena většina chyb, nicméně je pořád nestabilní a na jeho chování se nedá spolehnout. Teoreticky lze říci, že takovýto produkt může mít i destruktivní účinky pro ostatní software počítače.

Betaverze jsou často volně ke stažení na internetu. Čistě komerční produkty jsou vystavovány na internetu, z důvodu betatestu, což prakticky znamená, že lidé sami produkt otestují, a to zdarma (např. nedávno uveřejněný Unreal Tournament 3). Chyby u těchto produktů se odesílají automaticky na sběrné servery, čili uživatel většinou ani nezjistí, že se něco děje (vyjma pádu produktu).