Arlos

V ktorom roku sa odohrávajú filmy Úsvit planéty opíc [2014] a Vojna o planétu opíc [2017]?

v zátvorkách nie sú správne odpovede, ale roky kedy vyšli filmy

Nejlepší odpověď
annas

Neviděl jste filmy? Z nich se dá poznat, v které době se odehrávají.

Jde o sci-fil my, takže konkrétní dobu není možné uvést. Jinak byla uvedená původní série, Remake a Reboot – Zrození Planety opic (2011) • Úsvit planety opic (2014) • Válka o planetu opic (2017).

„Planeta opic
Série započala románem Planeta opic z roku 1963 od francouzského spisovatele Pierra Boulla. Napsal ho šest měsíců poté, co ho "lidské výrazy“ goril v zoo inspirovaly k vytvoření vztahu mezi člověkem a opicí

Dílo bylo těžce ovlivněno fantastickými výpravami 18. a 19. století. Jedná se o jednu z několika Boullových prací, ve které používal sci-fi prvky přírody a technologie.

Nicméně žánr „sci-fi“ odmítl a spíše preferoval „sociální fantazie“.
Scénárista Serling upravil původní příběh a představil několik nových témat, jedním z nich byla studená válka. Přepsal také konec, který odhalí, že se jedná o planetu Zemi ve vzdálené budoucnosti, kterou lidé zničili jadernou válkou V tomto filmu nejdříve vypustí lidstvo kosmickou loď, která po dlouhé cestě (z hlediska posádky 18 měsíců, ale díky relativistickým efektům na Zemi uplyne přes 2000 let) havaruje na neznámé planetě. Astronaut pochází z 20. století

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Planeta_opic_(fran%C5­%A1%C3%ADza)

Úsvit planety opic
„Film se odehrává v blízké budoucnosti, která nevypadá pro lidstvo vůbec dobře. Většina lidí zemřela na smrtelný opičí virus a tak vládu nad světem přebírají lidoopi. Vědci se snaží zabránit vyhynutí lidí, ale zatím se jim to nedaří. Lidé a lidoopi uzavřou mír, ale určitým jedincům se to moc nezamlouvá…“
Film se odehrává deset let po svém předchůdci Zrození planety opic.
https://www.bon­tonland.cz/us­vit-planety-opic-1/
http://nafilmu­.cz/2014/03/tv-spot-1-usvit-planety-opic-2014/

Válka o planetu opic
začíná dva roky po událostech předchozího snímku Úsvit planety opic

Další odpovědi
led

Ak si pozorne pozrieme záver 1.dielu Planétu opíc, podľa stavu Sochy slobody a prístupu z pobrežia k soche suchou nohou, zarasteného územia mesta N.Y.C. v zmysle technického rozpadu civilizačných prvkov (stavieb) a klimatických zmien v oblasti a obnove života, môžme usudzovať na vzdialenosť minimálne jedného milénia (1000 rokov) od súčasnosti. Ale tvorcovia sa vo filme v záujme myšlienky zámerne dopustili aj vývojových nepresností, aby film priblížili chápaniu našej generácie.