_136

V kterých zemích jsou zakázané demonstrace?

Nejlepší odpověď
Mr. Marek

V nedemokratických, nebo alespoň autoritařských zemí. Rusko, Čína, Bělorusko…

Ametyst: Nemáte pravdu, vláda u nás nemá pravomoc zakázat demonstrace (LZPS), pouze doporučit, aby se nekonaly.

Další odpovědi
Ametyst

Za nouzového stavu kvůli koronaviru jsou demonstrace zakázány i u nás. Vláda ma právo demonstranty zavřít. Jinak obecně se nesmí demonstrovat v nedemokratickych zemích.

Rokio

Řekl bych, že například v Severní Korei.

NoFear

Měly by být všude zakázány. Demonstrace znamenají jediné: iracionální lůzu, která se velmi lehce strhne v běsnění, rabování, nezákonnost, vzporu. Nejde o žádné utlačování práv a svobod. Na to jsou odbory, spolky, sdružení, různé organizace, vlastní iniciativa ve formě petic a podobných, žádosti – např. o referenda apod., stížnosti, obracení se na instituce a tisíce různých věcí, kdy se to vše dá řešit různými způsoby, ale vždy rozumově, spravedlivě a inteligentní cestou. Na demonstranty nemůže nikdo rozumově ani s objektivními argumenty, nedá se nijak diskutovat. Ti reagují jen na pohnuté city a představy, které v nich nějaký fanatik vyvolává (nebo sami mezi sebou. Davu stačí drobné podněty… každý, kdo blízko něho byl, ví, co je dav zač a jakou má sílu, čeho je schopen a že se nezakládá na rozumu). Demonstrace jsou prostředky neuvědomělé tupé lůzy, kteří se v davu chovají a „myslí“ jako zvířata a nemají nic, co dělat se spravedlností, s právy nebo objektivností.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mr. Marek

V nedemokratických, nebo alespoň autoritařských zemí. Rusko, Čína, Bělorusko…

Ametyst: Nemáte pravdu, vláda u nás nemá pravomoc zakázat demonstrace (LZPS), pouze doporučit, aby se nekonaly.

Ametyst

Mr.Marek: V nouzovém stavu se vláda může chovat tak, jak píšu, a vždycky si to zdůvodni. Princip je ten, že se nemusí na nic ptát poslanecké sněmovny. Nouzový stav je svinstvo.

Mr. Marek

I v nouzovém stavu se vláda musí chovat dle pravidel. Demonstrace umožňuje LZPS, zde vláda nemůže zakázat průběh, snad jen omezit na základě situace (dnes rozestupy apod.).