Miroslavst

V kterém století vznikla katedrála sv.Pavla v Londýně?

Nejlepší odpověď
hanulka11

První katedrála postavená Sasy byla ze dřeva. Byla zničena požárem roku 675 a o 10 let později byla obnovena a na její stavbu bylo znovu použito dřevo. Poté co byl tento chrám vydrancován Vikingy, byla postavena druhá katedrála a tentokrát bylo na její stavbu použito především kamene.

Třetí katedrálu (označovanou také jako Původní katedrála svatého Pavla) začali budovat Normané poté co byla předchozí saská katedrála zničena roku 1087 požárem. Práce na její stavbě trvaly více než 200 let a větší část rozestavěného chrámu byla zničena při požáru roku 1136.

Současná stavba pochází ze 17. století a je všeobecně považována za čtvrtou katedrálu svatého Pavla

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ka­tedr%C3%A1la_s­vat%C3%A9ho_Pa­vla