8life

V kterém ročním období bude mít Vltava nejvíce vody a proč ?

Děkuji za odpověd :)

Nejlepší odpověď
honza19hk

to se takto nedá říci ale každá řeká má obvykle více vody na jaře při tání sněhu a při silných srážkách= povodně. viz Praha 2002

Další odpovědi
Lucijej

Že by po jarním tání nebo po letních záplavách? :o)
Doplňuji:
Anebo taky ještě před zimou – to některé přehrady upouští vodu, takže se zvedne hladina v tocích.

Drap

Stejně jako všechny jiné řeky. Nejvíce vody je výdy na jaře při tání. Jen vyjímečně mohou tento stav překonat nečekané letní záplavy.