V kterém roce se začal udělovat titul PaeDr.?

Prosím o odpověď, v kterém roce byl zřízen a udělován na pedagogických fakultách titul PaeDr.?

Nejlepší odpověď
annas

Vysokoškolský akademický titul magisterského stupně PaedDr. byl až do konce osmdesátých let dvacátého století udělován v komunistickém Československu na základě vysokoškolského zákona č. 19/1966 Sb. a vysokoškolského zákona č. 39/1980 Sb. !!!
Proto se domnívám, že se tento titul uděloval po vydání zákona v r.1966 do konce 80. let.

Zdroj: http://74.125­.77.132/search?q=cache:w­k0DcQnXqxoJ:hen­ryklahola.nazo­ry.cz/Oceneni­.htm+V+kter%C3%BDch+le­tech+se+za%C4%8Da­ly+ud%C4%9Blo­vat+tituly+Pa­edDr.&cd=2&hl=cs­&ct=clnk&gl=cz