plebs

V kterém roce nebo letech byl premiér chudý?

Proběhlo tiskem premiér se vyjádřil, zná co je chudoba sám žil v chudobě kdy měl plat 1850 Kč, podle mého odhadu mohl požádat o příspěvek ve hmotné nouzi a také využít potravinové banky.
Pochází z chudé rodiny neb nižší třídy / většinou se to dědí / anebo byl diskriminován v mládí?

Nejlepší odpověď
paul1

I já jsem měl takový plat, ale bylo to někdy v roce 1959. Nic moc, ale takové platy tehdy byly a náklady na živobytí a život byly obecně nižší.

Další odpovědi
Filip84

Já jsem zelené letadlo. Vím, co to je chudoba, protože jsem, jednou, pracoval za Kč 350.00 měsíčně. Volím NSDAP a jezdím GAZem Pobyedou.

Tak, teď jsem to „řekl“: a Ty mi to věříš? Nic z toho není pravda, ale jsem to „řekl“. Zlevní chleba? Zdraží máslo? Spadne strop? Ne. Bude delší den, nebo bude pršet jenom proto, protože jsem to řekl? Ne.

Tak proč se na to ptáš? Politik lže, je to náplní jeho práce, chápeš to? Cokoli, co řekne, není pravda, leda by se spletl. Proboha! 🙂

Stát není zaopatřující ústav, nečekej od státu NIC a budeš příjemně překvapen, ne? 🙂

Pepa25

Za minulého režimu (před r. 1989).
Jak známo je intelektuál, navíc s humanitním vzděláním. Před rokem 1989 měl dělník často víc než vysokoškolák.

Drap

Netuším o kterém premiérovi mluvíš.

zjentek

Hraje divadýlko. Pro plebs. Aby držel hubu a krok, zatímco nenažranci si dále mastí vlastní kapsy. Je to člověku přirozené. Vše je jen o čase- když se o nich neví a mohou, nenažranci rvou, seš jim síly stačí a to PO CELOU DOBU, DOKUD TO JDE. Plebs mezitím celou tu dobu dře bo tu nekonečně mizící hodnotu musí vyrobit zpět, přitom poslouchá „premiéra“ a doufá (častá myšlenka přitom bývá to není možné přece toho brzy musí nechat to se spraví to se stalo nedopatřením to si zodpoví tyto žně jim brzy skončí). Tedy soustavou jsou plebs vs. nenažranci, jinak dělit společnost již nelze, jiná „třída“ už tady není. Koho vidíme u voleb, jak na té či oné straně? No vidíš. Volby jsou důkaz.

Jinak je možno proti společnosti se obrnit a hodit se do klidu/pohody>>>https:/­/www.youtube.com/shor­ts/O5qQHMwLmp8

Filip84

Plebs: nic ve zlém, ale už to nehul, a nebo, jestli takhle funguješ normálně, tak buďto „hulit“ začni, nebo neřeš, co Tě přesahuje.

Pepa Ti tu napsal, co Fiala řekl: že, po škole a v prvé práci, bral Kčs 1,850.00 měsíčně, že po velkou část svého života žil s podprůměrnými příjmy, a tedy, že ví, jaké to je, žijí-li lidé s podprůměrnými příjmy.

Fiala je ročník 1964, studia dokončil v roce 1988, takže, těch Kčs 1,850.00 bral v roce 1988–1989, tzn. těsně před tzv. revolucí. Byl to podprůměrný příjem? Byl, průměrná mzda v letech 88–89 byla cca Kčs 3,900.00. Tvrdí, že byl chudý? Netvrdí. Tvrdí, že takové prachy bral někdy teď? Netvrdí. Tak? Co jsi z toho, proboha, udělal!? 🙂

plebs

Drap omlouvám se jedná se o premiéra profesora Petra Fialu PhDr, Ph.D, LL.M.
Pokud stařešinové ve vládě měli chudobu tak si zasluhují ještě větší plat a náhrady než si odklepli poněvadž obyčejný lid to zvládne

Pepa25

Spíš si příště nevymýšlejte a napište, co SKUTEČNĚ řekl:
„Velkou část života jsem žil s velmi nízkými příjmy. Můj nástupní plat do zaměstnání byl 1850 korun. Vím, jaké to je žít s podprůměrnou mzdou a že se lidé dostávají do problémů. A právě proto, že vím, jaké to je, vláda udělala kroky, aby lidem pomohla.“
https://twitter­.com/i/web/sta­tus/1591792362682212352

plebs

Pepa25 klídek, jak to najdu dodám pokud novinář se nespletl, ovšem jinak také pronesl dlouhou dobu v 90 letech jsem žil s podpůrměným platem a tři děti to již také znamená chudobu. Já si jej vážím na př. když byl ministr školství ve vládě kde řídila tajné služby Janička strčil do českých škol AIESC a tudíž Edisona.

Pepa25

plebs: klídek? Co raději uznat, že zde píšete manipulativní kraviny? Co přesně řekl máte na videu pod odkazem. Není tam nic o chudobě! „AIESC“ (asi myšleno AIESEC) je na českých školách už od začátku 90. let! Kde na ty blbosti chodíte?

Filip84

Potom ale PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M.:

PhDr. znamená philosophiae doctor, a je to tzv. malý doktorát (licentiatus), který osvědčuje, že jeho absolvent šest let studoval na filosofické fakultě něco, co zakončil tzv. malým rigorosem.

Ph. D. znamená také philosophiae doctor, ovšem oproti PhDr. to není licentiát, ale (velký) doktorát. To „philosophiae“ nemá v tom titulu žádný význam, je to prostě akademická titulatura toho, kdo – bez ohledu na obor studia – ukončil velké rigorosum. Jedině tyto osoby jsou „doktoři“, jiní jsou jimi zváni neprávem.

LL. M. je angloamerický titul – Master of Law, odpovídá, zhruba, našemu titulu magister z všeobecného prá­va.

Jedině angloamerické tituly a doktorský titul (ať už ve formě „Dr.“, „Ph. D.“, či jiné) se píší za jménem.

Filip84

Pepa: Jenže za Husáka nebyl s cca Kčs 1,900.00 měsíčně chudý, to by musel mít pod Kčs 1,000.00, jako brali např. zřízenci krematorií, či listonoši. I v roce 88–89 cca Kčs 1,900.00 plat neznamenal chudobu.

Pepa25

Filip84: Fiala také neříká, že žil v chudobě, ani že by potřeboval hmotnou pomoc, to si plebs vymyslel.

Filip84

Pepa: No, jasně, už to čtu (výše) a je mi to naprosto jasné. 🙂

A je to to, co jsem si myslel: že vydělal devatenáct stovek za Husáka, ne v roce 2010, nebo tak něco! 🙂

Filip84

Jen pro illustraci, průměrný plat (protože byli téměř všichni státní zaměstnanci, byl státní kapitalismus) cca Kčs 1,900.00 byl v roce 1969.

Přepočteme-li to koeficientem srovnání průměrných mezd, pak, v roce 1969, stál (na dnešní poměry) chleba Kč 53.00, rohlík Kč 6.00, cigarety Start Kč 32.00, 1/2 l piva Kč 31.00, nájemné bytu 2+1, včetně inkasa, Kč 2,171.00, polobotky Kč 2,867.00, černobílý televisor Kč 61,440.00, motocykl Jawa Kč 184,320.00, Škoda 1000 MB (v průměru) Kč 1,024,000.00. V res­tauraci hotelu Bílá labuť (II. skupina) stálo Kaffee (Einpänner) Kč 90.00, vývar s masem a nudlemi Kč 57.00, vepřový fillet na paprice s rýží (100g, takže na dnešní poměry dětská porce) Kč 176.00. V hospodě U Glacibů, Praha, III. skupina, stála drůbková polévka Kč 55.00, svíčková s knedlí (zase 100g) Kč 156.00, znojemská s knedlí Kč 147.00.

stewemperor

To je jasné.
Contact https://baske­trandom.io