Zvědavý

V kterém roce byla založena americká pobočka Meopty v New Yorku ??

Nejlepší odpověď
annas

U přechozí otázky jsem vložila odkaz, z něhož jste se mohl všechno dovědět. Zřejmě jstte ho neotevřel.

http://www.me­opta.cz/cz/his­torie-1404041196.html

Meopta U.S.A., Inc. a její historie
Založení společnosti Tyrolit Company, Inc. v New Yorku Firma začínala jako distributor brusných kotoučů ve Spojených státech a Kanadě.

atd.

1992 – 2003
Meopta Přerov a začíná bližší spolupráce se společností TCI New York.

Společnost TCI New York se stává partnerem Meopty pro distribuci produktů značky Meopta na americkém trhu.

Závěrečnou fúzí je znovu vytvořena po právní, organizační a obchodní stránce jedna akciová společnost: Meopta – optika, a.s. Konsolidace Meopty je ukončena.

Změna právní formy na Meopta – optika, s.r.o. a přejmenování společnosti TCI New York na Meopta U.S.A., Inc.

Firma výrazně investuje do svého rozvoje a nových technologií. Probíhá rekonstrukce a modernizace výzkumného a vývojového centra a jeho vybavení s cílem vybudovat v Přerově moderní výzkumné a vývojové centrum světové úrovně.

Třeba zdroj v angličtině je totožný s tím českým.
http://www.me­optasportsoptic­s.com/us/histo­ry-1.html