V kterém místě je Vltava nejširší a kolik měří na šířku?

Nejlepší odpověď
hanulka11

. Nejširší místo naleznete na úrovni Žofína, kde se Vltava rozlévá do 460 metrové šířky, pokud započítáme do šířky řeky i ostrov Štvanici, je Vltava nejširší právě zde, a to 580 metrů

Zdroj: http://envis.praha-mesto.cz/(xiol­hty0pt1vhq55bweq­w0ag)/zdroj.as­px?typ=2&Id=64167&sh=655­476440

Další odpovědi
tom004

Záleží na tom,jak je to myšleno.Pokud Vltava od pramenů,a berou se i přehrady na ní,potom by to bylo Lipno,v některých místech až 10 km široké,jestli šířka řeky,tak je to podle Hanulky11.