annas

V kterém divadle bylo uvedeno dne 9. 12. xxxx představení Kdyby tisíc klarinetů?

Jak se divadlo jmenovalo? Kdo stál u jeho zrodu? Jak se jmenovala osobnost, která v tomto divadle začínala jako kulisák, později se stala dramaturgem a režisérem a …?
Doplňuji:
Kropítko i Vagro, děkuji za odpovědi. Dilema – Kropítko odpověděla dříve.

Nejlepší odpověď
kropitko

Tak bylo to divadlo Na zábradlí, u jehož zrodu stáli Helena Philippová, Ivan Vyskočil, Jiří Suchý, Vladimír Vodička. Jako kulisák v tomto divadle začínal Václav Havel.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­vadlo_Na_zábra­dlí

Další odpovědi
vagra

Divadlo Na zábradlí vzniklo v roce 1958 a jeho zakladatelé,které už uvedla Kropitko, dali svému profesionálnímu divadlu název podle uličky vedoucí z Anenského náměstí na nábřeží.
Jako první představení uvedli 9. prosince divadelní leporelo plné písniček Kdyby tisíc klarinetů.
…Na počátku šedesátých let – s příchodem režiséra Jana Grossmana, scénografa Libora Fáry a kulisáka, později dramaturga a dramatika Václava Havla – začalo Divadlo Na zábradlí rozvíjet českou podobu absurdního divadla. (V. Havel: Zahradní slavnost, Vyrozumění; A. Jarry: Král Ubu; F. Kafka: Proces). Divadlu se dostalo značného uznání doma i v zahraničí, přesto v roce 1968 museli J. Grossman a V. Havel z divadla odejít.

Zdroj: upraveno a zkráceno z-http://www.na­zabradli.cz/o-divadle/historie-divadla/

vagra

Annas-to je v pořádku-byla jasně první a je to zasloužené!

kropitko

děkuji,,ono to tak někdy vyjde,,Vaše odpověď je taky správně.