annas

V které zemi a kdy se objevily první instantní nudle?

Vážíte si poctivých domácích nudlí,které jsou mnohem zdravější,navíc bez různých glutamátů? Tudle – nudle.

Nejlepší odpověď
vagra

Instantní nudle, tedy pokrm, který lze připravit pouhým zalitím horkou vodou, vynalezl Japonec Momofuku Ando, kterému se od té doby říkalo Mr. Noodle.
V roce 1958, tedy před padesáti lety, uvedl na trh po dlouhém experimentování metodou pokusů a omylů první instatní nudle na světě, nazvané Čikin-rámen (čikin z anglického chicken, kuře; rámen označuje v japonštině nudle ve vývaru). Mělo to ovšem háček: instantní nudle stály šestkrát více, než ty normální.

Zdroj: zkráceno z-http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/1095927644-kalendarium/208572235­300041/

Další odpovědi
ministri

Myslím, že je vymyslel Tchajwanec s japonským občanstvím, přezdívalo se mu Mr. Noodle, jmenoval se Mamofuku Ando.

Instantní nudle žádný glutamáty neobsahují, je to dehydrovaná surovina, která se v podstatě dělá z pšeničné mouky, oleje a soli. Ta chemie je v těch omáčkách. Takže, když si dáš tu práci s domácí těstovinou a zaleješ jí omáčkou z flašky, tak je to zbytečná práce navíc, protože tím to totálně ......

Nerozlišuj jen na instantní a domácí nudle. Instantní se jen zalejou horkou vodou, kterou nasajou a je to všechno za chvilku hotové, pak jsou klasické sušené těstoviny, které se nezalévají, ale vaří. Já si dělám domácí tagliatelle, pokaždé jiné těsto, piplačka, vzhled nic moc, ale chuťově jsou vždycky super.

quentos

Japonsko, 1958

To si pište, od maminky jsou jedna báseň, nedá se to s těmi východoasijskými s***ami srovnat

Zdroj: www.33things.com