iceT

V které prodejně bych mohla pořídit tento zámek?

Železářství jsem zkusila, ale mají jiný typ, kde by se musely trochu zkrátit tyče, což by nebyl problém. Ještě lepší by bylo sehnat klíč do tohoto zámku. Takže kam se nasměrovat? Děkuju…

Nejlepší odpověď
gecco

Jde o nábytkové kování – poptávej rozvorový zámek…
Takže prodejny s kováním, nebo truhláři-nábytkáři, prodejny pro kutily…
😉
Pokud jde o klíč – zkus řemeslníky zámečníky, tohle není problém vyrobit i z kousku plechu…
😉

Další odpovědi
still

Překvapivě doporučím zámečníka? Umí udělat klíč podle zámku. A s tímhle jednoduchým typem určitě nebudou mít problém.

iceT

Lidi, nehádat se. Kupodivu mám i klíč, podle kterého by se udělal další, prostě mi jen jeden schází.

gecco

No vidíš…
Takže ´konec´ je ještě šťastnější, než jsme doufali…
😉
BTW – neboj, my se nehádáme…
😉

Dochy

Ale hádáme!!!
😉

nyjono

still, zámečník vyrobí ten ( takovýhle) zámek?
Dotaz je přece na zámek, ne na klíč.
Nebo se mýlím?

still

Jestli jste moji odpověď špatně pochopil, tak se omlouvám, že jsem zvolil tak matoucí formulaci.
Myšleno to bylo tak, že každý lepší zámečník umí vyrobit klíč podle zámku, který mu přinesete a dáte do ruky. Otevřou ho, rozeberou a sestaví profil klíče. V Praze např. tady: http://praha9­.pohotovostza­mecnici.cz/in­dex.php/vyroba­klicu

Emefej

nyjono > přečti si celou otázku ještě jednou, nebo raději několikrát. Někdy to pomůže.

gecco

Nyjono – podle tohoto zámku udělá klíč i naprostý zámečnický amatér, stačí mít kus vhodně silného plechu, svěrák a jehlový pilník…
😉

Dochy

Mýlíš. V dotazu: „Ještě lepší by bylo sehnat klíč do tohoto zámku“