Weroniq

v které době se muži na pozdrav uchopili za předloktí a kdy se to změnilo na podání rukou?

zajímá mě tento asi vojenský pozdrav mezi muži, znamenal nějaký bližší vztah nebo úctu mezi nimi? a proč se to pak změnilo na nejspíš méně osobnější potřesení rukou?

Nejlepší odpověď
hanulka11

našla jsem pouze toto

V dobách starověkého Říma nebylo podání ruky používáno pouze jako přátelský pozdrav – který vyjadřovali uchopením za předloktí – ale také jako čestné slovo. Právě v takovéto situaci bylo podání ruky poprvé použito v modernější době.

Zdroj: http://is.muni­.cz/th/213757/fsps_b/Ba­kalarska_prace_-_Aikido.doc