hapiky

V které části naší republiky se nejlépe žilo za války?

V Zakarpatské rusi nebo v Plzni? Myslím i Slovensko.

Nejlepší odpověď
Kepler

Asi nikde to nebylo veselé, byl přídělový systém na lístky. Relativně líp bylo na venkově, kde si mohli lidé pěstovat a chovat cokoliv, ačkoliv i to jim Němci často zrekvírovali. Předpokládám, že líp bylo v Sudetech, které byli obsazeny Němci ještě před válkou.

Další odpovědi
dudu

Podle mojí babičky žijící severně od Brno v první válce umírali chlapi na frontě a nebyl ani petrolej, kdežto ve „druhé“ si řada vesnických keťasů díky brňákům pomohla ke slušnému majetku. A ani Němci se k obyčejným lidem nechovali nijak agresivně.