hippeace

v kolika njméně stupních přežije morče?

přežije zimu venku? když bude v břevěné kleci se senem? matka ho nechce dovnitř
Doplňuji:
máme jen jedno morče před měsícem ho sestra dostala od té doby je venku moc neroste ale má hustčí srst

Nejlepší odpověď
www

Nepřešlechtěná morčata určitě.
V dětství žila běžně venku, v běžné králíkárně celý rok.
Zkušenost

Další odpovědi
Ella

my jsme morčata vždycky chovali venku, celoročně, nikdy se jim nic nestalo. Pořádně jsme kotce zateplili, vystlali senem a bylo to

beer

Taky v mém mládí žila morčata (ta „obyčejná“) jen s králíkama. Dřevěné králíkárny z latěk a prken, v největších mrazech se přehodil přes drátěná dvířka pytel aby jim tam tolik netáhlo a bylo to..))

hanulka11

Velmi záleží jestli byla chovaná venku – pak si snáze zvykají.My ho chovali jen doma , tak s tím zkušenost nemám .

přečti si toto
http://www.zo­fovila.websnad­no.cz/Tipy-pro-chov-morcat.html

samicek333

jestli je od mláděte venku, tak asi ano, ale jestli jsi ho ostala jako dodpělé morče a až teď ho dáš ven, asi to moc dobrý nebude. Za měsíc si morče zimní srst neudělá. Já být tebou, bych mámu přemluvila, aby ho dala třeba na chodbu, nebo do garáže, prostě kamkoliv, kde na něj nebude sněžit a táhnout…

amelie95

Jestli morče chováte od mala už venku,tak by se mu nemělo nic stát.Pořádně ale jeho domeček zateplete a dejte mu tam i koberec.Jestli ale budou ukrutné mrazy nebo více než –10°C tak by se morče mělo dát už dovnitř.Jestli je ale domeček dobře zateplen,tak by to nemělo vadit.

janek66

Nešlechtěné morče určitě nezmrzne.Chovám je venku už mnoho let a ještě mi žádné nezmrzlo.Jen je důležité je chránit před průvanem a hodně jim nastlat slámy, sena, aby se mělo kam zahrabat.Ideální je do kotce mu dát ještě malý domeček kam se může schovat a i u morčat platí že ve dvou se to líp táhne. 🙂