Nyny

V kolika letech, ve které třídě, jste pustili dítě samo na cestu do a ze školy?

Nejlepší odpověď
Ella

mě máma pouštěla od 1. třídy, ani ne týden po začátku školy jsem chodila už do školy sama, občas jsem potkala po cestě kamarádky, občas se mnou kousek šel jeden nebo druhý brácha, ale jelikož ten mladší je o pět let starší než já, tak to ani jednoho nebavilo a nechávali mě jít samotnou zatímco šli za kamarády… Akorát po škole jsme zůstávala v družině, dokud nejela mamka z práce nebo bráchům neskončila škola. Ale tak to bylo na vesnici… před skoro 13 lety…

Asi jde o to, kde rodina bydlí – na vesnici to není problém, každý každého zná, ale v nějakém městě bych dítě bez dohledu nebo staršího a zodpovědného sourozence samotné do školy nejspíš nikdy nepustila… tak do druhého stupně rozhodně ne

PS: Znala jsem holku, kterou rodiče vodili do školy a ze školy i když už byla na střední… to bylo hrozné. Opatrnost ano, ale takhle ne

Další odpovědi
hanulka11

Děti chodily hned od 1.třídy sami s kamarády ,ale už je to dost let .
Dnes je jiná doba , ale je třeba děti poučit , že se nemají s nikým a nikde zastavovat.Každý na to máme jiný pohled

Rocker

Už od 1.třídy,bydlíme ve škole.Některé děti chodí samy už od 1.třídy,některé ještě ve 4. s rodiči.

tom004

Dcera začala sama chodit už do školky v pěti letech,rok před školou. A od první třídy už by to byla „urážka“,kdyby jsme ji doprovázzeli,mimo prvního dne,kdy jsme byli vati na „milost“. Ale musím dodat,že z ložnice byla vidět celá cesta až ke vchodu,do obou škol,asi 150m. A ještě,že před těmi 25 lety,bylo přece jenom na ulicích bezpečněji.

sejtanka

V první,bydlím totiž naproti školy,takže žádný problém.

mosoj

Dnes pro většinu nepředstavitelné, ale dříve na vesnici kde nebyla škola chodily děti do školy 3– 4 km pěšky a samozřejmě od první třídy. Rodiče je nedoprovázeli ani neměli auto. Tenkrát naprosto samozřejmé.

Hlada

Syn chodil od první třídy do školy sám. Většinou se děti po cestě sešly, stejně tak odpoledne šly z družiny spolu. Bylo to na vesnici za Prahou, necelý kilometr přes les.

dědapetr

Ve velkoměstě od 3let.

Džuls

Mňa začala samú mamka púšťať v prvom ročníku. Zo začiatku ma tam viedli, aj po mňa prišli, ale potom som chodila sama. A v podstate som mala školu veľmi blízko…

alexandra

Moje děti musely už od první třídy jezdit sami.Jezdily do vedlejší vesnice autobusem,tak bych je stejně nemohla vodit.Ale chodily hromadně,bylo jich více.Ale to je asi něco jiného,než ve městech,a ještě k tomu v dnešní době.To už bych je asi doprovázela pokud by to šlo co nejdéle.

elektrikář

Já jsem chodil od první třídy. Teprve po létech jsem se dověděl že mně na prvních cestách táta sledoval. Nemněl jsem to daleko. V té době v uličkách starého mněsta potkal spíš člověk koňské zpřežení než auto. Nedaleko mněla balíková pošta, své koňské garáže.Je škoda že je to vše už zbourané. Karel Plicka ve své monografiji má obrázek koně v okně v prvním patře,Když se to bouralo jako kluk jsem tam vlezl kamenné žlaby byly ve sklepě v přízemí a patře.