Zvědavý

V kolika letech se vyjde vysoká škola když se nastoupí na gymnázium po páté třídě ?

Doplňuji:
Chtěl jsem tím říct že přece to musí být o 4 roky dříve bez 6,7,8 a 9 třídy na základce ne ??

Nejlepší odpověď
quentos

to záleží na tom, na jak dlouho si ji natáhnete ;{))> ale v ideálním případě můžete bejt klidně ve třiadvaceti bakalář, v pětadvaceti magistr, šílenci v osmadvaceti doktor (ale těch už je teda jak šafránu)
Doplňuji:
k doplnění: ale nikoli… jak už tu bylo napsáno, 6.-9. třída je jen nahrazena náročnější variantou – primou až kvartou osmiletého gymnázia. Přece nemyslíte, že půjdete na vejšku v patnácti ;{))>

Další odpovědi
klumprt

Vysoká trvá většinou tři nebo pět let. Tak si to spočítej. S takovejma ambicema, bys to měl zvládnout 🙂

talka

To quentos: jako můj vnuk! (šafrán)
Doplňuji:
To: Zvědavý. Gymnazium je osmileté; (z 9. tř. na čtyřleté), + 5let základka=13+ 3bc+ …

ivzez

Je to stejné jako v případě začátku gymnázia po 9. třídě.
Bc. lze stihnout do 22/23 let, Mgr. do 24/25 let.
MUDr. do 25/26 let.
Geniální/nadaný student to v individuálním programu
může zvládnout i dříve…

anonym

Ad Doplnění – hele, tak to nefunguje…
Pokud jdeš na gymnázium po 5. ročníku ZŠ, trvá gympl 8 let (jde o víceletá gymnázia, která mají pro studenty tu výhodu, že neztrácejí čas pomalejším probíráním látky s méně nadanými dětmi)…