dasman

V kolika letech přestane člověk růst do výšky?

Kdy se zastaví proces růstu do výšky u mužů a u žen?

Nejlepší odpověď
annas

"Růst zpravidla končí u dívek mezi 16.–17. rokem, u chlapců mezi 19.–21. rokem.

V tempu růstu u chlapců a dívek existují určité rozdíly: zatímco v prvních 7 měsících života rostou rychleji chlapci, v dalším období až do čtyř let je tomu opačně. Pak se růst vyrovnává. Do puberty sice vstupují dívky zpravidla s nižší výškou, ale v prvních letech puberty chlapce přerůstají. Nakonec však vyšší průměrné výšky dosahují muži."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/R%C5%AFst

Další odpovědi
Drap

U každého jedince je to jinak. Nelze paušalizovat.

elkon

Je to různé, ale po dvacátém roku věku, už většinou nikdo neroste.

DoTazatel

U každého je to jinak, ale celkový vývin končí kolem 21. a 22. roku (ale může to být i daleko dřív – u některých dívek třeba i ve 14 letech).

da ny

Kolem 22 roku.
Od 25 let začíná lidské tělo stárnout.