V kolika letech je nutné lék. potvrzení k řízení auta a po kolika letech se toto potvrzení obnovuje?

Nejlepší odpověď
standa

Poprvé v 60ti, pak v 65, 68, 70 a dále každé 2 roky

§ 87/3 silničního zákona
Držitel řidičského oprávnění(…) je povinen se podrobit pravidelné lékařské prohlídce nejdříve šest měsíců před dovršením 60, 65 a 68 let věku a(…)po dovršení 68 let věku pak každé dva roky.

Zdroj: http://www.sa­git.cz/pages/sbir­katxt.asp?zdroj=sb00­361&cd=76&typ=r

Další odpovědi
tom004

Nevím jestli si to dobře pamatuji. 60 let první,65 druhá,70 tře­tí,potom po 2 letech do 80, a dál po 1 roce.