FlAsh_7

V kolika letech charakter, podpis,… člověka vyspěje?

Nejlepší odpověď
Gonfaloniér

Podpis…? :D Až se to naučí.
Není to o věku, ale o tom člověku. Někdo nedospěje za celý život. Jiný dospěje už v dětském věku.
Nesouhlasím s názorem, že staří si zaslouží úctu nebo určití pracovníci podle oborů působnosti. Úctu si zaslouží ti, co si ji zkrátka zaslouží. Kteří jsou sami uctiví a slušní. Tedy za své chování (charakter), zásluhy, atd.
Jak říkal už Solón: Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s sebou přinese stáří.
Najdeš spoustu důchodců-opilců, kteří se chovají hůř jak děti, jsou vulgární a neskutečně omezení.
Žádný takový věk, ve kterém by člověk vyspěl, neexistuje. Co to určuje, kromě jeho okolí, je on sám, jeho míra uvědomění, samostatnosti – vlastní síly a zodopvědnosti, vzdělávání se, nabyté zkušenosti i prožité bolesti. Člověk dospěje, jakmile si přizná svou že má zodovědnost (za svůj život, svá rozhodnutí, za všechno). Jakmile mu to dojde, protože nikdo jiý za něj zodpovědný není – ani rodiče a přátelé, manžel/ka, stát, zaměstnavatel, aktuální (politikcá, ekonomická a jiná) situace. Každý nese při svých rozhodnutích a činech plnou zodpovědnost sám za sebe.

Další odpovědi
annas

Píšeme „mozkem“, tudíž ten ovlivňuje i podpis. Z toho plyne, že z podpisu je možné poznat i charakter člověka. Podpis se ustálí asi kolem 18 let, ale i později se v něm u dotyčného projeví změna hodnot,, jiný pohled na svět.

Podpis je osobní značka, z níž je poznat, zda je to člověk přímý, vyrovnaný, nevyrovnaný, upřímný, má tvůrčí schopnosti atd.

Podpis je důležitý, získáte za něj peníze, kdysi podpis panovníka rozhodl o něčím života. Vzpomněla jsem si, že na rozhodnutí je důležitá i čárka.Prpto je třeba i u podpisu přemýšlet>

Podpis panovníka na rozsudku, u znění textu rozhodne čárka: Popravit, nelze odložit. Popravit nelze, odložit.

Jinak se člověk formuje celý život, souvisí to s genetikou, výchovou v počátku, později se sociálními kontakty, tedy společností, zda je jedinec obdařený sociální inteligencí atd.

Vše souvisí s něčím …

zjentek

Podpis asi nikdy, si myslím. Když už si člověk myslí, že je natolik ustálený, aby nebylo důvodu měnit podpis, přijde třes a zase to vypadá jinak, anebo se třesu podpis rovnou přizpůsobí.

Elkon>> mohl bys pro mne prosím definovat svou vizi vyspělosti? Abebo ještě lépe – pohl bys definovat svou vyspělost? Tak bezpochyby umíš hovořit a tvůj názor je jistě ten, že podobný dar nemá kdekdo, to je jasný, to chápu dobře. Ovšem přežiješ třeba taky tři dny venku, když tě teď, v říjnu, vyhoděj na zkušenou ze dveří? Jsi k tomu patřičně vyspělý, neboli vyspěl jsi i v tomto ohledu? Anebo: dosáhneš bez větších potíží na bod G? A čím? Pokud některá z odpovědí zní ne, tak prosím NEKOMENTUJ svými bludy podobné otázky… udělej to pro mě, pro zjentka, v rámci zachování mého duševního zdraví. Díky draku!

aliendrone

To je asi individuální. Kupříkladu když je někdo BEZCHARAKTERNÍ (jako jsem třeba JÁ), tak DOST TĚŽKO můžeš chtít, aby jeho charakter vyspěl. ;) :D :D
Zajímalo by mne, jak asi vypadá vyspělý podpis v porovnání s tím nevyspělým. ;)

annas>>> Teď jste mne ale HLUBOCE zasáhla, doslova ponížila! Považuji se velmi progresivního drona, který sice uvážlivě a obezřetně, nicméně nekompromisně ugraduje všechno vybavení včetně sebe sama. NAVZDORY tomu prozatím neumím psát mozkem, bohužel tak činím rukou. :(

Ještě více se cítím ponížen faktem, že za svůj podpis nejenže nedostnu peníze jako Vy, ale naopak se při každém podepisování klepu, jestli je vše OK a neprodělám majlant! ;) :)

Tak tedy že děkuji pěkně, BOMBOniéra na Vaši adresu již byla odeslána – a to NEVYPLACENĚ! ;) :D :D

elkon

To nelze jednoznačně určit, jsou i jedinci, kteří nevyspějí nikdy. Někdy to lze vytušit i zde na poradně, podle položených dotazů.

led

Človek sa učí, duševne vyvíja až do svojej smrti. Lenže, mnohí nestihnú tento svoj čas z rôznych dôvodov využiť.

Drap

U každého jinak. Podpis nemá s charakterem nic společného.