Avatar uživatele
Janilivi

Od kterého dceřina věku byste jí dovolili tetování?

Původní dotaz

V kolika letech by jste své dceři dovolili první tetování?

Upravil/a: annas

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? Drap, marci1 před 2539 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Kdybych měl já rozhodovat, tak do té doby, pokud ji živím a jsem za ni zodpovědný. Až se bude živit sama a starat se o sebe, tak ať si dělá, co chce.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Rozhodnutí mít nebo nemít tetování bych nechala na ní, ale až po dosažení věku 18 let. Dospělý člověk by měl umět posoudit pro a proti a správně se rozhodnout. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
M+R

mam syny.oba meli tetovani pred 15 narozenina­mi.spis je to tim,ze je manzel tater.prisla i maminka s dcerou ktere bylo 13,ale to mi prijde moc brzy.od tech 15ti let bych povolila,ale urcite ne cela zada.neco maleho,na miste,kde se to da zakryt klidne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nyjono

Existuje také tetování hennou.
Myslím, že pro začátek nebo hodně mladou 🙂 generaci je to vhodná varianta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sesednizkola

„Kdybych měl já rozhodovat tak do té doby pokud ji živím a jsem za ni zodpovědný. Až se bude živit sama a starat se o sebe, tak ať si dělá co chce.“

Dost omezený názor. Přesně takto vznikají ty mladé existence, které se ve snaze osvobodit se z věčných nesmyslných zákazů ještě nesmyslněji takto zdůvodněných (důvod zde vidím vlastně jen „nechci to a ty se třeba po..r, protože jsem tak řekl a tečka“) odstěhují velmi brzy i za cenu, že kvůli tomu nedostudují.

Myslím si, že zakazovat něco svým dětem po dosažení plnoletosti je velice nebezpečné pro vztah dítě – rodič. Dítě by mělo být rodičům vděčné za výchovu, ale rodiče by to neměli vyžadovat, protože to jejích dítě bude zase živit svoje dítě, čímž vlastně splatí dluh.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Až bude ekonomicky samostatná a na tetování si vydělá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Mé dcery naštěstí nemají touhu se takto „esteticky“ zviditelnit, ani vyrovnávat nízké sebevědomí. Modním vlnám zcela nepodléhají.
Můj názor je ten, že po 18. roce věku dítěte rodiče přestávají mít právní zodpovědnost. Vliv na rozhodování o konání svých ratolestí se snižuje

.. Každopádně, ať si to financuje ze svých peněz (vydělaných, ne z kapesného), pokud se bez toho neobejde a musí to mít ;).
Do té doby nic! 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Svým dětem bych tetování nedovolila.

Vysvětlila bych jim, jak se na ně dívám, a řekla jim, že až budou
dospělé, bude jen na nich, jestli se hodlají poškozovat.

K názoru/názorům ohledně zakazování:
Nedovolit něco je něco jiného než zákaz.

Nedovolit dětem sebepoškozování je v jejich zájmu. [Když děti
„dostanou rozum“, (většinou) ocení, že jim rodiče nedovolili udělat
„blbost“, kterou by později jen těžko napravovaly.]

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Souhlasím s Drapem. Ale i potom bych se snažil jí to vymluvit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kryšpín

U Křováků v Africe se to provádí již v útlém věku, tak proč to nekopírovat i v Evropě

Upravil/a: Kryšpín

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
NeNonym

Podle toho, NA JAKÉM MÍSTĚ…!

PS. Třeba v Praze by mi to nevadilo ani ve školním věku…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Nuk nuk

Po dosažení 18 let bez ohledu na to, zda je to dcera nebo syn, a to ještě bez mého finančního příspěvku.

Nejsem fanynka tetování, ale pokud i ho nechá udělat dospělý svéprávný člověk, který ví, co dělá a chápe všechna pro i proti, tak je to jeho věc.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pella

No to je těžké, když máš někoho kdo má emostyl tak za krátkou dobu by ho to přešlo a toho by mohl i litovat, sama musíš​ posoudit jak jsou na tom s „dospělém přemýšlení“

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pizlicka

Nedovolila.snažila bych se své děti vychovat tak,aby to byli sebevědomé bytosti,bez potřeby kopírovat hity tohoto světa.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Drap

Pěkně jsi zkritizoval, ale na otázku jsem odpověď nenašel. Kromě toho, že by se dětem nemělo nic zakazovat. Znamená to snad, že dítě přijde ze školky a přeje si mít na zádech vytetovaného sněhuláka, tak s ním mám co nejdříve běžet do tetovacího salonu?

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
sesednizkola

Našel, napsal jsem přeci, že od dosažení plnoletosti by mělo být dceři dovoleno.

„Znamená to snad, že dítě přijde ze školky a přeje si mít na zádech vytetovaného sněhuláka, tak s ním mám co nejdříve běžet do tetovacího salonu?“

Nikde jsem nic takového nenapsal, ty jsi to uplně totálně překroutil. Nesouhlasím se zakazováním něčeho bez udání důvodu jenom proto že „bydlíš pod mou střechou“. Něco jiného je samozřejmě v 15 letech, kdy dítě ještě neví co je pro něj dobrý a později by toho mohlo litovat a házet odpovědnost na rodiče, ale plnoletému člověku zakazovat tetování je nesmysl.

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Drap

sesednizkola: Možná mám ometený názor, ale výchova nespočívá v tom, že dítěti je vše dovoleno a všichni skáčí podle něho. Vychoval jsem dvě dcery,tímto omezeným způsobem a myslím že dobře. Obě jsou myslím úspěšné.
Tetovní původně vzniklo jako jakýsi druh obřadu. Určovalo příslušnost k jisté komunitě, někdy mělo i hlubší duchovní kontext. Později se stalo kromě námořníků poznávacím znakem kriminálníků./také jistá příslušnost k určité skupině/ Dnešní tetování bohužel představuje cokoli co se právě zalíbí, bez hlubšího smyslu.

před 2539 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
pizlicka

Přesně tak-kdo svého syna miluje,ten ho prutem ukáznuje.SAMOZŘEJMĚ JE TO ŘEČENO OBRAZNĚ.

před 2526 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek