lukas.zmizik

v kolik přibližně hodin ráno vstávají motýli?

chystám se na foto-lov a potřebuji méně ostré světlo, aby to nedopadlo jako včera.. http://pan-zmizik.rajce.id­nes.cz/motylo­ve_z_recka/

a nechci to zaspat…

Nejlepší odpověď
beer

Určitě ráno jakmile se rozední, dokud je ještě chladno a motýli mají ještě z noci chladnější krev. Pokud se dostatečně zahřejí, je totiž velmi nesnadné některé motýly vyfotit )) Takže ráno, nebo v podvečer.
Zkušenost.

Další odpovědi
anonym

Motýli jsou živočichové studenokrevní, jejich aktivita je závislá na teplotě těla. V brzkých ranních hodinách lze pro fotografování využít ztuhlosti prochladlých motýlů. Po východu slunce se řada druhů začíná intenzivně slunit. Slunící se motýl nastavuje rozevřená nebo naopak složená křídla kolmo na sluneční paprsky a je tak ideálně nasvícen.
zde je inspirace http://motyli­.kolas.cz/
Těsně před východem slunce, teď v červenci kolem 5 hodiny ranní.

hanulka11

pokud máš dobré náčiní vyfotíš motýla i v noci… hodně jich lítá právě v tu dobu a také záleží jaké druhy chceš fotit – s východem slunce jich budeš ale spatřovat víc
Doplňuji:
taky ti jednoho posílám
http://photo.u­loziste.com/?fot­ka=96b33cda8a379116­.jpg&d=xa3e9ca833a0c8f2&­size=3
snad se to vložilo dobře

anonym

záleží jak kteří. Noční druhy začínají aktivovat většinou se soumrakem, jsou ale druhy (např. velcí přástevníci), jejichž let začíná až se svítáním, kolem 3–4 hodiny ranní. Navíc, mnoho druhů můr a píďalek má jak noční, tak i denní aktivitu.
Denní druhy začínají aktivovat kolem deváté, desáté hodiny, jen za příhodných podmínek (sucho, jasno a teplo), aktivují již brzo ráno.
Entomologicky ustav BC AV R
Branisovska 31
370 05 Ceske Budejovice
info@lepidoptera.cz