Rozamunda

v kolik hodin začíná začátek vyučování ?

ptám se protože když jsem chodila na základku tak začátek vyučování začínal v 8 hodin a na střední v 8:20

Nejlepší odpověď
annas

Na podobnou otázku jsem nedávno odpovídala. Rozhodnutí je na řediteli školy, ale musí být v souladu s vyhláškou MŠ.

Vyhláška ministerstva školství upravuje dobu výuky takto: „Vyučování začíná zpravidla v 8.00, nesmí však začínat dříve než v 7.00. Vyučování musí být ukončeno nejpozději do 17.00,“ stanoví už léta předpis.

Ale platí, že je nejvyšší počet vyučovacích hodin povinných předmětů v jednom dni s polední přestávkou 8 hodin (ve výjimečných případech 9 hodin), bez polední přestávky nejvýše 7 hodin.

http://www.no­vinky.cz/veda-skoly/277589-zacatek-skoly-v-8-hodin-je-jen-zvyk-zacit-se-muze-i-pozdeji.html

Další odpovědi
n3ro

To záleží na škole. Často také začíná každý den v týdnu v jiný čas, zejména na gymnáziích.