bolak

V jakým poměru musí bejt směs voda+bezín, aby to ještě hořelo?

Odpovědi
cochee

To záleží, jaký tam přidáš emulgační prostředek, bez něho totiž benzín s vodou nesmícháš, vytvoří se soustava se dvěma fázemi. No a samozřejmě toho emulgantu musíš dát určité množství, aby to fungovalo a to ve spojení s tím, jestli emulgant podporuje nebo utlumuje hoření, dělá ze tvé otázky téměř neodpověditelnou.

anonym

Přidávej postupně vodu do nádrže tak dlouho, až ti motor chcípne a jedině tak lze vypočítat ten „tvůj“ poměr.

Kelt

Voda a benzín se spolu nemísí, a hoří vlastně benzínové páry. Najdi si někde v bezpečnostních listech horní a dolní mez výbušnosti benzínu, a podobné údaje. A nejlepší je metoda pokus omyl, ovšem při práci s hořlavinami by to mohl být tvůj poslední pokus.
Jestli chceš hasit benzín vodou, tak to je největší blbost, co můžeš udělat, benzín je lehčí a bude plavat na povrchu. A když Ti do benzínu natekla voda, tak se snaž tu vodu odstranit. Taky záleží na tom, kolik toho máš, a aby náklady na odstranění nebyly větší než koupit nový benzín.

rigormortis

Tak ona jde zapálit i voda (dosažením dostatečné teploty) , takže vlastně jakkýkoliv poměr.

Dochy

rigormortis: Sorry, ale blbost. Voda zapálit nejde, protože voda už je vlastně „popel“. To o čem mluvíš je pouze rozklad vody na vodík a kyslík teplem, kde pak rozložený vodík a kyslík může někde jinde a po ochlazení bouchnout. Představa, že se Ti tu vodu povede zapálit a ona pak bude hořet dál je naprosto zcestná.

rigormortis

Jako třeba na slunci?

cochee

Na slunci je voda?? :-O Nepleť si vodu s vodíkem a nepleť si chemickou reakci (hoření / oxidaci) s reakcí termonukleární (p-p cyklus, přeměna vodíku na helium).