ondra24

V jakých/kterých zemích je normální mít více než jednu manželku?

Nejlepší odpověď
annas

Ukazuje se, že polygamie je povolena v převážně zemích v Africe a Asii, včetně Alžírska, Mali, Nigeru, Saúdské Arábie a Íránu.

Evropa, Austrálie a Amerika jsou zahrnuty v oblastech, kde je polygamie zcela zakázána.
https://www.in­dy100.com/arti­cle/polygamy-around-the-world-map-reddit-7621171

Existuje několik zemí, které přijaly právní předpisy umožňující polygamní občanské sňatky: Irák, Malawie, Libye, Namibie a Uganda.

Mnoho zemí, které mají muslimské obyvatelstvo nebo domorodé obyvatelstvo, polygamii na určité úrovni umožňují a uznávají na vládní úrovni.

Je to Austrálie, Nigérie, Burkina Faso, Maledivy, Malajsie, Írán, Benin, Indonésie, Afghánistán, Mongolsko, Pákistán.
(Poznámka: dne 4. března 2016 rozhodl plný soud rodinného soudu Austrálie, že polygamní manželství je v Austrálii nezákonné, ale zahraniční manželství, které je „potenciálně polygamní“, když je uzavřeno, bude uznáno jako platné manželství v Austrálii.)

V mnoha zemích je polygamie nelegální, ale zůstávají sňatky ty, které byly uzavřeny před zákonnými změnami za posledních 10 let. Státy, které je uznávají, ale již neumožňují další spojení, jsou Mayotte, Benin, Francie a Spojené království.

Existují tři země, u nichž není polygamie definovaná vlivem komunikace. Keňa, Demokratická republika Kongo a bývalé Svazijsko, dnes eSwatini.

https://www.qu­ora.com/What-countries-allow-Polygamy