Avatar uživatele
funky

V jakých zemích je internet zdarma? (+ rychlost)

a nemyslíte si že by bylo možné zavést internet zdarma i u nás? třeba s omezenou rychlostí tak aby se dali stáhnout emaily či chatovat po icq, ale na prohlížení videa a stahování už by se muselo zaplatit... Uvažuji převážně mobilní zařízení

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4032 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Tak třeba Estonsko.
A rozhodně si nemyslím, že je to dobrý nápad. Protože nic "zdarma" neexistuje - všechno se musí nějak zaplatit, a je lepší to platit transparentně a otevřeně, než skrytě (v daních, dotacích nebo cenách jiného zboží).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

internet zdarma u nás existuje, dávají ho do kupy a udržují dobrovolníci/nadšenci, ale zásadní chyba je v tom že lidé očekávají že k nim přijde a zaťuká na dveře ... musíte sám hledat a alespon zajit na stranky
http://cs.wikipedia.org/…
U tohoto projektu se však přepokládá že si dokážete spoustu věcí zajistit sami a že nebudete na dobrovolníky kteří tuto sít drží pohromadě drzí, jak jste na to zvyklí u komerčních subjektů, jinak vás co ? pošlou k čertu samozřejmě.

Druhý obvyklý mýtus kterým lidé trpí je ten, že internet který zaplatí za všechny státní kasa je zdarma. Tak to docela jist@ není. Zaplatí jej všichni na daních a zpravidla mnohem dráze, než kdyby si jej pořizovali uživatelé sami. Stát totož meumí levně nakupovat, to snad ví každý.

internet zdarma najdete v kavárnách, restauracích, kdekoliv najdete nálepku na dveřích WiFi. Stačí jen přijít do takového podniku a bezdrátově se k internetu připojit pomocí mobilního telefonu tabletu nebo notebooku. Obvykle ale zaplatíte přinejmenším za tu kávu nebo jídlo které si na místě objednáte :-) takže je to spíše služba navíc, a tak docela zdarma také není.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet