Odpovedi18

V jakých případech bych platil CLO a DPH?

Budu si objednávat věc z Turecka v hodnotě 100e a chtěl bych vědět s čím mám počítat..

Odpovědi
anonym

Pouze objednávka z jiné země EU by vás nestála nic navíc, žádné DPH ani žádné CLO, zkrátka společný volný trh a jeho bezcelní zóna jsou právě o tom, že objednáváte zboží z členských zemí za stejných podmínek, jako byste jej objednával z českého obchodu, jen to poštovné může být o něco vyšší, ale o výši poštovného samozřejmě musíte být informován ještě předtím, než potvrdíte objednávku.

Turecko si svou šanci na členství v EU zřejmě definitivně pohnojilo volbou Erdogana do čela země a tím se zřejmě mimo tento volný prostor obchodu ocitlo na velmi dlouho. Lze samozřejmě čekávat že na zásilku v hodnotě €200 bude uvaleno minimálně DPH, to určitě …

Zda bude uvaleno i CLO záleží na tom co objednáváte.
Na webu Celní správy ČR je sazebník, ve kterém si můžete konkrétní výrobek najít a výši cla tak zjistit. ´https://www.cel­nisprava.cz/cz/clo/in­formace-pro-fyzicke-osoby/Stranky/jake-bude-clo-pri-dovozu-zbozi.aspx

anonym

mimochodem symbol € se píše kombinací kláves ALT(pravý)+E …

Edison

Nebo se píše celý kód měny EUR, CZK, DKK…