dust8

V jakých/kterých místech ČR tipujete nějvětší výskyt medvědů?

Aby člověk věděl kam raději na houby nechodit.

Nejlepší odpověď
annas

Informace z prosince 2018:

" Zatímco se roky hovoří o tom, že medvědi do Beskyd jen sem tam zavítají ze Slovenska, ochranáři na základě sledování potvrzují, že se zde stabilně usadilo okolo pěti jedinců. Většinou jde o mladé medvědice ve věku od pěti do deseti let."

„Komunikují spolu, jsou tam patrné rodinné vazby. Pohybují se po Beskydech většinu roku kromě letní sezony. Před davy houbařů, cyklistů a turistů prchají na Slovensko,“ uvedl ochránce přírody Milan Svitek."

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ostrava/zpra­vy/medvedi-beskydy-pocet-zije-pet-priroda.A181205_443­618_ostrava-zpravy_jog

Další odpovědi
Kepler

Pokud vím, tak se k nám občas zatoulá ze Slovenska jenom do Beskyd. Jednou jsem ho na dálku asi 100 m viděl pod Soláněm. Nejdřív jsem myslel, že to je nějaký po čtyřech lezoucí ožrala v hubertusu. Jak mě uviděl, zdekoval se. Jinak si debužíruje snad v každé ZOO v ČR.

aliendrone

Prý v Beskydech, ale lidé toho nakecají…
Například v Praze měli myslivci poplach, že prý v ulicích řádí medvěd! Ale byla to jen fáma, ukázalo se, že to se jen Dochy vracel z flámu… ;) :D :D