Kelt

V jakých jednotkách se měří neuspořádanost, tedy entropie?

Neuspořádanost systému je mírou entropie. A čím je systém více uspořádaný, tím má nižší entropii a naopak. Jednotkou entropie je J/K . Jen by mne zajímalo, zda existuje maximální hodnota entropie a kolik to je. Existuje maximální rychlost, absolutní nula, Planckova délka, Planckův čas. Takže úklid, je vlastně výdej energie, abychom systém dostali do přijatelného líbivého stavu. Možná se i zapotíme. U mne dosahuje entropie v pokoji maxima za pár hodin, ale návrat trvá strašně dlouho. A jak je tomu u vás?Děkuji. T

Odpovědi
Kepler

Definovat entropii jako míru neuspořádanosti není příliš vhodné. Spíš je to míra neurčitosti systému a schopnosti konat práci. Jednotka entropie je formálně stejná, jako jednotka tepelné kapacity. Přiznám se bez mučení, že tahle termodynamika je už moc na mou blbou hlavu, takže radši odkážu na https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Entropie