Avatar uživatele
Kelt

V jakých jednotkách měří tester?

Potřeboval jsem si ověřit baterie a protože jsem našel na internetu , že existuje tester na tyto baterie a za poštovné a další výdaje bych vysolil peníze na víc, tak jsem si udělal procházku a koupil jsem to v obchodě. Je to Battery tester a kontroluje všechny druhy baterií. Jenomže princip spočívá v tom, že stisknu takové čelisti a do toho vložím baterii a na stupnici mi to ukáže relativní stav, Asi do 50% replace, 50 – 70% weak slabá, a do 100 % good. Je to rozlišeno i barevně, červená, žlutá, zelená. Všechny baterie jsou podle tohoto testu dobré. Ale v jakých jednotkách to měří? Ve voltech, nebo v čem? Děkuji.
(Dodávám odkaz, který jsem našel https://www.ha­ma.cz/hama-tester-akumulatoru-a-baterii/

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? orwell před 1245 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
orwell

El. napětí se sice měří ve voltech, ale ty se ptáš v jakých jednotkách měří tester uvedený v odkazu dole. Takže tento tester neměří v žádných jednotkách, udává pouze míru použitelnosti článku podle polohy ručky v jednom ze tří barevně odlišených segmentů s významem: dobrý, slabý, vyměnit. Takže žádné volty ani ampéry se nedovíš. To bys musel mít přístroj s číselnou stupnicí, nebo s číslicovým displejem. A propos, v tom tkví rozdíl mezi testováním a měřením. Výsledkem měření je číslo s příslušnou jednotkou, výsledkem testu je obvykle informace dobrý – špatný.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

Měří napětí ve voltech. Čím víc je monočlánek vybitý, tím víc poklesne jeho napětí pod zatížením.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Podobné testery měří baterie pomocí zatěžovacího odporu. Je to poměrové měřidlo, kde jsou pole označena zelenou, žlutou a červenou barvou. Dokud je ručička v zeleném poli, je napětí dostačující, ve žlutém poli už značí, že se blíží konec a některé přístroje už neutáhne. Červené pole už jen dokládá vybití. Nabíjecí dobít, ostatní vyhodit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Pravděpodobně TESTUJE napětí při nějaké zátěži. O měření a jednotkách nemůže být moc řeč. Solidní výrobce by v návodu uvedl podrobnosti k měření vč. limitů a velikosti zátěže.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Nový příspěvek