Kelt

V jakých jednotkách měří tester?

Potřeboval jsem si ověřit baterie a protože jsem našel na internetu , že existuje tester na tyto baterie a za poštovné a další výdaje bych vysolil peníze na víc, tak jsem si udělal procházku a koupil jsem to v obchodě. Je to Battery tester a kontroluje všechny druhy baterií. Jenomže princip spočívá v tom, že stisknu takové čelisti a do toho vložím baterii a na stupnici mi to ukáže relativní stav, Asi do 50% replace, 50 – 70% weak slabá, a do 100 % good. Je to rozlišeno i barevně, červená, žlutá, zelená. Všechny baterie jsou podle tohoto testu dobré. Ale v jakých jednotkách to měří? Ve voltech, nebo v čem? Děkuji.
(Dodávám odkaz, který jsem našel https://www.ha­ma.cz/hama-tester-akumulatoru-a-baterii/

Nejlepší odpověď
orwell

El. napětí se sice měří ve voltech, ale ty se ptáš v jakých jednotkách měří tester uvedený v odkazu dole. Takže tento tester neměří v žádných jednotkách, udává pouze míru použitelnosti článku podle polohy ručky v jednom ze tří barevně odlišených segmentů s významem: dobrý, slabý, vyměnit. Takže žádné volty ani ampéry se nedovíš. To bys musel mít přístroj s číselnou stupnicí, nebo s číslicovým displejem. A propos, v tom tkví rozdíl mezi testováním a měřením. Výsledkem měření je číslo s příslušnou jednotkou, výsledkem testu je obvykle informace dobrý – špatný.

Další odpovědi
Kepler

Měří napětí ve voltech. Čím víc je monočlánek vybitý, tím víc poklesne jeho napětí pod zatížením.

elkon

Podobné testery měří baterie pomocí zatěžovacího odporu. Je to poměrové měřidlo, kde jsou pole označena zelenou, žlutou a červenou barvou. Dokud je ručička v zeleném poli, je napětí dostačující, ve žlutém poli už značí, že se blíží konec a některé přístroje už neutáhne. Červené pole už jen dokládá vybití. Nabíjecí dobít, ostatní vyhodit.

Dochy

Pravděpodobně TESTUJE napětí při nějaké zátěži. O měření a jednotkách nemůže být moc řeč. Solidní výrobce by v návodu uvedl podrobnosti k měření vč. limitů a velikosti zátěže.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.