Marky Stark

V jakých/kterých jednotkách času musím počítat výkon?

Aby mi to vyšlo ve Wattech

Nejlepší odpověď
Kepler

Výkon je podle mezinárodních jednotek SI definován jako energie (v Joulech) vydaná za jednu sekundu = watt. Obecně tedy energie za čas.

Další odpovědi
Dochy

záleží jaké další jednotky používáš. Zpravidla se používají sekundy. Ale když dále používáš kWh apod, tak i použití hodin dává smysl 😉

kelley

Výkon se udává ve Wattech resp. Joulech. Ale výkon za jednotku času je práce(!) (ve smyslu fyzikální veličiny) a udává se ve Watthodinách, Wattsekundách atd… jakou jednotku času použiješ je v zásadě jedno.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Pr%C3%A1ce_(fy­zika)

Kepler

kelley: nepleť watty a jouly. Výkon Watt je J(energie) za sekundu. Práce je výkon vydaný za určitý čas, nejen za jednotku času.

Poppy Mis

<a href=„https:/­/scribble-io.co“>Scribble io</a> is a web browser game in which you must guess what other people are drawing. It's also simple to get started! You have the option of playing with your friends or joining a random game.