dust8

V jakém věku lidé nejčastěji uzavírají pojištění pro případ úmrtí a kolik je to průměrně stojí? Máte něco sjednaného?

Nechodí to většinou tak, že se lidí pojistí až je začně výrazně zlobit zdravotní stav?

Nejlepší odpověď
Arne1

Ti rozumní si to sjednají zavčas, mají pak mnohem výhodnější sazby. Většinu to napadne s příchodem rodiny – co se stane když se mi přihodí nějaká nehoda ? Jak zabezpečím rodinu když nebude můj příjem ?

Další odpovědi
Hlada

Nic takového sjednaného nemám a nikdy, v žádném věku, bych nic takového nesjednával. Nikdy nedávám peníze do ničeho, kde je zisk závislý na náhodě.

nyjono

Pojištění pro případ úmrtí ani tak nesouvisí s věkem jako s tím, jesti chceš někoho zaopatřit v případě úmrtí. To znamená třeba děti nebo manželku.
Mladý svobodný bezdětný kluk sice bude mít nízkou sazbu, ale kdo po něm bude pobírat Kč? Někoho napsat může, ale …

anonym

Podstatné je zbavit se všech závazků a spátek půjček (hypotéky) … Měl byste dbát na to aby po smrti nebyly půjčky tím co vaší rodinu zatíží – to je totiž nejčastější důvod proč pak rodina bez hlavního příjmu spadne do dluhové spirály. Pokud nebudou muset splácet dluhy pak si i bez hlavního příjmu nakonec poradí. Holt se přestěhují mimo město, vymění drahý nájem za levnější, v nouzi nejvyšší prodají městský byt a koupí levnější v nějaké ještě rozumné dojezdové vzdálenosti ale nakonec to zvládnou i bez pojištění. Když jim ale necháte dluhy na krku, nepomůže jim ani to pojištění.

Pepa25

Pojištění pro případ úmrtí ja základní složka jakéhokoliv životního pojištění. Hodně lidí uzavírá ŽP protože „musí“ (např. podmínka hypotéky). Kolik to stojí nejlze říct, protože pojistné souvisí s možným budoucím pojistným plnění (laicky: když se pojistím na vyšší částku, tak logicky platím víc). A ano, má sjednáno klasické životní pojistění (ne investiční ŽP, to je většinou nevýhodné!).

Pepa25

Hlada: pojištění není investice, proto je nesmysl říct, že „zisk je závislý na náhodě“. Pojistné plnění není zisk, ale v podstatě náhrada v případě nějakého problému. Placením pojistky neivestuju, ale omezuju svá rizika …

anonym

pokud tedy můžete vražte to co byste dal do pojištění raději do rychlejších splátek existujících závazků věřitelům …